Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Warszawie?

Esperal to substancją czynna. Tylko w połączeniu z alkoholem wywiera silne, toksyczne działanie na organizm. Może prowadzić do zaburzeń świadomości, nieodwracalnych zmian w wątrobie, pracy serca, utraty wzroku czy nawet śmierci.
Wszycie esperalu przeznaczone jest dla pacjentów, którzy w walce z nałogiem potrzebują dodatkowego wsparcia. Wszywki są uzupełnieniem terapii odwykowej. Nie zmniejsza on chęci na alkohol, a jedynie wywołuje lęk przed skutkami spożycia.
Esperal to lekarstwo, które stosuje się w chorobach alkoholowych. Ma w sobie substancje, która blokuje enzym, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. W wyniku tej blokady powstaje aldehyd octowy, którego działanie przypomina zatrucie alkoholem, kaca. Może być w postaci wszywki lub tabletek.
Zabieg wszycia esperalu przeprowadza chirurg. Nacina on skórę, a następnie umieszcza pod nią esperal, najczęściej na łopatce lub pośladku. Środek ten powoli uwalnia się do krwioobiegu i utrzymuje we krwi do kilku miesięcy.
Zabieg ten trwa około trzydziestu minut i przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Poprzedzić go musi dwunastogodzinna abstynencja.
Esperal nie daje żadnych efektów ubocznych i jest obojętny na stosowanie innych leków. Po zabiegu pacjent jest od razu zdolny do pracy czy do aktywności fizycznej, pozostaje mu jedynie mała blizna. Lek działa około roku.
Skutkami ubocznymi picia alkoholu u pacjenta z wszytym esperalem mogą być wymioty, zawroty głowy, duszności, nadmierne pocenie się, zaczerwieniona twarz, pokrzywka. Pierwsze objawy mogą pojawić się tuż po wypiciu alkoholu i trwają zwykle od kilku do kilkunastu godzin.
Zabieg wszycia esperalu w Warszawie nie jest refundowany przez NFZ i trzeba go wykonać na własną rękę. Koszt takiego zabiegu wnosi pomiędzy 200 a 400 zł.